czwartek, 16 lutego 2017

Napisaliśmy zbiór opowiadań:)

Nasz autorski zbiór opowiadań!

Nie każdy lubi czytać (wielka szkoda). Nie każdy lubi pisać (równie wielka szkoda). W dzisiejszych czasach coraz rzadziej można spotkać  młodego człowieka, który ma potrzebę wyrażania siebie, swojego wewnętrznego świata poprzez twórczość literacką.

Wbrew temu przekonaniu w naszej szkole udało się stworzyć grupę pozytywnych „odmieńców”, którzy chcą pisać i czerpią z tego radość. Wspólnie - w ramach projektu wydawnictwa Ridero „Misja książka” -  stworzyliśmy zbiór opowiadań „Opowieści kłem pisane” z wampirem w roli głównej. Poza Hanią z III klasy, pozostali autorzy to pierwszoklasiści. Dopiero startują literacko, ciągle się uczą, ale mam nadzieję, że już na tyle rozsmakowali się w „radości pisania”, że nie zejdą z tej drogi.
Każde opowiadanie jest inne, w każdym wampir występuje w innej odsłonie, innym wcieleniu – nawet tym najbardziej ludzkim… Każdy autor wniósł do zbioru ważną cząstkę siebie, dlatego też chciałbym indywidualnie podziękować:
o   Ani Kiljańskiej za wampiryczną zagadkę kryminalną (a ja ostatnio lubię kryminałyJ),
o   Hani Białas za subtelny humor i za to, ze swoje ciepło przelała w opowieść o „przyjacielu wampirze”,
o   Patrycji Rutynie za to, że kilka razy rozbawiła mnie do łez,
o   Ani Wdowiak za psychologiczne pogłębienie tematu,
o   Kubie Święcickiemu za ludzki wymiar egzystencji wampira,
o   Sandrze Madej za wiarę w siłę przyjaźni,
o   Natanowi Świercowi za wiedzę historyczną, do której poszerzenia w zakresie I wojny światowej zmobilizował również mnieJ,
o   Patrycji Peździe i Natalii Sekule, które wykonały ilustracje, zaprojektowały okładkę i wraz ze mną były pierwszymi recenzentkami książki.

Moi drodzy,  dla mnie jesteście wielcy,  a praca z Wami to  prawdziwą przyjemność.
W kolejnych postach pojawią się wszystkie opowiadania, które złożyły się na nasz zbiór. Przeczytajcie!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza